ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Histori e shkurtėr rreth Kompjuterit (PC)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
b3sarti
Pregaditet per V.I.P
Pregaditet per V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 103
Ndodhet nė : ***Podujeva Town***
Registration date : 06/09/2008

MesazhTitulli: Histori e shkurtėr rreth Kompjuterit (PC)   Sat Sep 13, 2008 4:35 am

Kompjuteri ėshtė njė pajisje elektronike, mė e pėrparuara nė botė. Atė e pėrdorin tė gjithė njerėzit e botės. Nė fillim kur u krijua, ai ishte mė i madh se njė dhomė. Pastaj shkencėtarėt studiuan shumė dhe zbuluan kompjuterė mė tė vegjėl. Tani nė kohėn tonė kompjuterėt janė shumė tė vegjėl, saqė mund t'i mbajmė edhe nė xhep. Atė e pėrdorim shumė shpesh. Ai ka shumė tė mira nėse dimė t'a pėrdorim, por ėshtė shumė i keq nėse e pėrdorim pėr tė keq. Nėse kemi internetin atėherė duhet t'a ruajmė kompjuterin duke pasur anti virusin sepse mund tė hynė shumė virusa. Disa njerėz qė dinė t'a pėrdorin shumė mirė kompjuterin i bėjnė virusat. Prandaj duhet tė ruhemi sa mė shumė nga kėta njerėz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Histori e shkurtėr rreth Kompjuterit (PC)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kėndi i Diskutimeve :: Pytje & Pėrgjigjije-
Kėrce tek: