ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Edukata pas vieteve 90

Shko poshtė 
AutoriMesazh
lirimbrecalia
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 110
Age : 27
Ndodhet nė : BrEcALiA CiTyy!!
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Edukata pas vieteve 90   Tue Sep 16, 2008 5:12 am

Edukata eshte idividuale dhe ska rendesi viti ne cilin jetojme, por Brezi mbas iteve 90-te , po rritet me nje fryme tjeter pa respekt per familjen , pronen , lekun per me te medhenjte .
Eshte nje brez i perkedhelur dhe do paraqese rrezikshmeri ne te ardhmen.

Kur fliste dikush me i madh ne ato vite , te tjeret degjonin ndersa sot s'merret vesh kush eshte me i madhi.

Kur dikush nje kojshi , nje i lagjes na thonte ti blinim nje buke a nje pakte shkonim me vrap dhe mjaftoheshim me nje " Faleminderit vogelush" .

Nuk ndodh me kjo me femijet e sotem , me njerzit ne pergjithesi sot , shpesh ne urban shikoj te moshur qe rrine ne kembe e adoleshente dhe vajza biles qe e shikojne dhe nuk levizin ti lene vend, duhet ti thoja se nuk behej fjale me u cu ajo/ai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Lirimii.tk
 
Edukata pas vieteve 90
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Psikologjia dhe Parapsikologjia :: Sjellja Edukata-
Kėrce tek: