ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kallėzim penal ndaj Burim Bashės, dhe tre zyrtarėve korrektu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muli_usa
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Age : 29
Ndodhet nė : n'Komun
Registration date : 06/09/2008

MesazhTitulli: Kallėzim penal ndaj Burim Bashės, dhe tre zyrtarėve korrektu   Wed Oct 22, 2008 6:50 pm

Kallėzim penal ndaj Burim Bashės, dhe tre zyrtarėve korrektues

Ministria e Drejtėsisė ka ushtruar kallėzim penal, nė Prokurorinė Publike tė Qarkut nė Prishtinė, ndaj tė burgosurit Burim Basha dhe ndaj tre zyrtarėve, tė suspenduar, tė Qendrės sė Paraburgimit nė Prishtinė, mbikėqyrėsit Ramiz Pajaziti, mbikėqyrėsit tė lartė dhe njėherit udhėheqės i ndėrrimit Safet Latifi dhe oficeres korrektuese Xhyle Gradinaj.

Kallėzimin penal, Ministria e Drejtėsisė e bazon nė raportin pėrfundimtar tė hetimeve tė brendshme tė zhvilluara nga njė komision i formuar nė kuadėr tė Shėrbimit Korrektues tė Kosovės, pėrkitazi me incidentin qė ka ndodhur nė Qendrėn e Paraburgimit nė Prishtinė, mė 10 tetor 2008 – thuhet nė njė komunikatė pėr media tė kėsaj ministrie.

“Komisioni gjatė hetimit tė rastit ka ardhur tek disa tė dhėna dhe fakte, se si ka ndodhur incidenti dhe si ka hyrė arma brenda, duke pėrfshirė edhe personat e pėrfshirė nė kėtė rast, por nė interes tė zhvillimit tė hetimeve tė mėtutjeshme, nga organet e hetuesisė, Ministria e Drejtėsisė nuk do tė jep tė dhėna tjera”, theksohet mė tutje nė kėtė komunikatė.

Ministria e Drejtėsisė ia ka bashkangjitur kėtij kallėzimi, edhe raportin e kompletuar pėrfundimtar tė hetimit pėr ngjarjen e ndodhur me datėn 10 tetor 2008, nė Qendrėn e Paraburgimit nė Prishtinė. /Telegrafi/

_________________
___________________________________________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.faqjae-zez.tk
 
Kallėzim penal ndaj Burim Bashės, dhe tre zyrtarėve korrektu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kėndi i Diskutimeve :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: