ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Misteriozi Ablai, njeriu majmun

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muli_usa
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Age : 29
Ndodhet nė : n'Komun
Registration date : 06/09/2008

MesazhTitulli: Misteriozi Ablai, njeriu majmun   Thu Oct 30, 2008 3:27 pm

Misteriozi Ablai, njeriu majmun
KAZAKISTAN - Ky djale, quhet Ablai, gjysme njeri gjysme majmun, eshte gjetur kur ishte 6 vjeē ne nje fshat malor mes kufirit te Kazakistanit dhe Kines.
Abai eshte i mbuluar me floke te holla nga koka ne kembe dhe ka nje kafke ovale. Mjeket dyshojne ne nje rrezatim nuklear apo nje ērregullim gjenetik per te shpjeguar kete fenomen.
Eshte e mundur qe prinderite e Abai te kene qene ne kontakt ne ndonje aksident nuklear, si vijim i ndonje deshtimi ushtarak apo diēka tjeter...
Ne Kine ēdo gje eshte e mundur. Abai eshte gjetur nga nje ekip i mjekeve ne nje kamp mjekesor per femije ne fshatin Terimagash.
Ata besojne qe ai vuan nga nje gjendje e rralle dhe e pasherueshme me emrin hyperthrihos (keqformim) por nuk jane te sigurt ne asgje rreth ketij rasti.

_________________
___________________________________________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.faqjae-zez.tk
 
Misteriozi Ablai, njeriu majmun
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kėndi i Diskutimeve :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: