ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 konfigurimi i GPRS ne ipko

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muli_usa
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Age : 29
Ndodhet nė : n'Komun
Registration date : 06/09/2008

MesazhTitulli: konfigurimi i GPRS ne ipko   Wed Sep 10, 2008 5:12 am

Se Pari kshtu :

1.Per GPRS
Shkruajm ni sms ne nr.: 123 dhe e shkuajm "plus gprs"
2.Per MMS
Shkruajm ni sms ne nr.: 123 dhe e shkuajm "plus MMS"

Configurimi un telefon!!!

1.Per GPRS.

Name
IPKO
Bearer:
GPRS
APN:
ipko
Proxy IP:
213.229.249.40
Port:
8080
URL:
http://www.google.com/m?=hl=en

2.Per MMS


Profile name:
IPKO MMS
Server URL:
http://mms.ipko.net
Proxy:
Enalble
IP Adress:
213.229.249.40
Port:
8080
APN:
ipko
Version:
1.2 (300KB)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.faqjae-zez.tk
 
konfigurimi i GPRS ne ipko
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ::Hacking Box:: :: Phreaking & Mobil/Free SMS-
Kėrce tek: