ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 3DLPTV

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muli_usa
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Age : 29
Ndodhet nė : n'Komun
Registration date : 06/09/2008

MesazhTitulli: 3DLPTV   Wed Sep 10, 2008 2:07 pm

3DLPTVGjigandi Brazilian i telekomunikacionit Telefonica dhe Philips kanė filluar tė emetojnė 3D IPTV test sinjal nė disa pjesė tė Sao Paolos. ėshtė interesante se bėhet fjalė pėr teknologjinė e cila nuk kėrkon pėrdorim tė 3D syzave pėr tė parė 3D fotografi, por nė vend tė saj duhet 3D HDTV me pėrkrahje tė Full HD rezolucion (1080p) nga Philips i cili nė shitje do tė jetė nė fund tė kėtij viti. Pėrvec kėtij TV, qė kushton rreth 18.000 euro, kusht tjetėr ėshtė tė jetosh edhe nė pjesėn e Sao Paolos qė quhet Zhardin, qė nė shėpi tė vjen kabllo optike, e cila ėshtė e nevojshme pėr shkak tė qarkullimit tė madh tė tė dhėnave pėr 3D sinjal. ėshtė paraparė qė komercializimi i kėtij servisi tė fillojė 3 vitete e ardhshme.

Burim i Lajmit Presheva.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.faqjae-zez.tk
 
3DLPTV
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kėndi i Diskutimeve :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: