ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Google ua plotėson dėshirat shfrytėzuesve tė IE 6

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muli_usa
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Age : 29
Ndodhet nė : n'Komun
Registration date : 06/09/2008

MesazhTitulli: Google ua plotėson dėshirat shfrytėzuesve tė IE 6   Wed Sep 10, 2008 2:22 pm

Google ua plotėson dėshirat shfrytėzuesve tė IE 6Ankesat se disa prej shėrbimeve tė uebmailit Gmail nuk janė nė dispozicion pėr shfrytėzuesit e shfletuesit Internet Explorer nė versionin 6, gjiganti i internetit ka vendosur t’i rregullojė. Sipas paralajmėrimeve, shfrytėzuesit e IE6 tani e tutje nuk do tė duhej tė kishin kurrfarė problemi.Tregu i shfletuesve tė internetit ėshtė mbushur bukur mirė duke marrė parasysh se secili nga taborėt kanė paraqitur risitė e tyre tė shumta, mirėpo edhe pėrkundėr kėtij fakti, njė numėr i madh i shfrytėzuesve edhe mė tutje shėtisin nėpėr internet duke pėrdorė tanimė arkaikun Internet Explorer nė versionin 6. Disa nga mundėsitė e Gmail, shėrbimit pa pagesė pėr uebmail nga Google, nuk kanė qenė nė dispozicion pėr ta, mirėpo tani janė rregulluar.

Google nė rregullimin e tyre ka punuar me ekipin e Internet Explorer, derisa mangėsitė si pamundėsia e shėnimit tė porosive me ngjyra tė ndryshme, pamundėsia e qasjes nė disa funksione tė caktuara tė Gmail Labs, integrimi jo i plotė me AOL Instant Messenger tani veēmė janė rregulluar. Nė bashkėpunim me Microsoft janė rregulluar edhe mangėsitė siē ka qenė performansa e shfletuesit IE6 gjatė hapjes sė programit JavaScript gjatė shfrytėzimit tė Gmail dhe tė ngjashme.

Sidoqoftė, si Microsoft ashtu edhe Google megjithatė kėshillojnė shfrytėzuesit tė shkarkojnė versionet mė tė reja tė cilitdo version mė tė ri tė shfletuesve tė internetit sepse shfletimi do tė jetė dukshėm mė i lehtėsuar dhe mbi tė gjitha mė i sigurt.

gmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.faqjae-zez.tk
 
Google ua plotėson dėshirat shfrytėzuesve tė IE 6
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kėndi i Diskutimeve :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: