ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Laptop gjigant pėr entuziastėt e fotografive

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muli_usa
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Age : 29
Ndodhet nė : n'Komun
Registration date : 06/09/2008

MesazhTitulli: Laptop gjigant pėr entuziastėt e fotografive   Wed Sep 10, 2008 7:25 pm

Laptop gjigant pėr entuziastėt e fotografive

Kur janė paraqitur pėr herė tė parė laptopėt me diagonale tė ekranit prej 17 inēėsh, na ėshtė dukur se ky ishte kufiri mė i lartė i madhėsisė sė tyre. Mirėpo kohėve tė fundit janė ēdo ditė e mė tė zakonshėm laptopėt edhe mė tė mėdhenj, e njė prej atyre interesant qė ėshtė paraqitur rishtazi ėshtė edhe Sony i ri Vaio type A.Sony Vaio type A ėshtė laptop me ekran tė diagonales 18.4 inēėsh, i dedikuar pėr entuziastėt dhe profesionistėt tė cilėt merren me pėrpunimin e fotografive dhe videove.

Bėhet fjalė pėr njė makinė tė fortė: pos ekranit me rezolucion HD dhe (1920x1080) me ndriēim tė pasmė LED, nėn mbulesėn e tij gjendet procesori Core 2 Duo T9400 i cili punon me takt prej 2.53GHz, Blu-ray, kartela grafike GeForce 9600M GT, katėr GB tė memories punuese dhe dy disqe tė forta prej 250 gigabajtėsh.

Nga hyrjet dhe daljet e tij vlen tė theksohet qasja eSATA, dalja HDMI, tre USB dhe qasja Firewire, tė cilėn entuziastėt e video materialeve do ta dinė ta ēmojnė. Nė tė gjendet edhe lexuesi i shpejt i kartelave CF dhe WiFi, derisa me laptopin vjen njė paketė e aplikacione tė Adobe pėr pėrpunimin e fotografive dhe videove.

Ajo ēfarė nė ka fascinuar nė veēanti ėshtė tasti jashtėzakonisht i madh “enter” tė cilin thjesht nuk mund ta huqim. Duke marrė parasysh se shumica e laptopėve sot vijnė me ‘enter’ tė zvogėluar, ky veprim i Sonyt do tu pėlqejė shumė shfrytėzuesve.

Tė gjithė kėto kanė arritur tė pėrmblidhen nė 3.9 kilogramė, mirėpo duhet ta dini se bateria nuk do tė arrijė ta mbajė mė gjatė se dy orė, nėse nuk blini ndonjė shtesė. Ēmimi? Nė Japoni, ‘pak pare’; gjithsej 3.000 dollarė amerikane. Tek ne? Kush e di sa.

www.sony.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.faqjae-zez.tk
 
Laptop gjigant pėr entuziastėt e fotografive
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kėndi i Diskutimeve :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: