ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Bateria e laptoptit tė ri nga Toshiba zgjat 12 orė pune

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muli_usa
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Age : 29
Ndodhet nė : n'Komun
Registration date : 06/09/2008

MesazhTitulli: Bateria e laptoptit tė ri nga Toshiba zgjat 12 orė pune   Wed Sep 10, 2008 7:29 pm

Bateria e laptoptit tė ri nga Toshiba zgjat 12 orė pune

Kompania Toshiba gjatė muajit mars ka paraqitur laptopin e saj tė parė me disk SSD prej 128 GB, tani ai ėshtė “tėholluar” nė gjithsej 858 gramė me performansa tė shkėlqyera dhe ekran prej 12.1 inēėsh.Ish Toshiba Dynabook SS RX1 ėshtė avancuar nė modelin SS RX2 platforma e tė cilit ėshtė Centrino 2 me kohėzgjatje maksimale tė baterisė deri nė 12.5 orė. Natyrisht kapaciteti i baterisė prej 12.5 orėsh ka tė bėj me modelin me diskun SSD prej 128 GB derisa kohėzgjatja e baterisė do tė jetė dukshėm mė e shkurtėr nė kombinim me diskun mekanik prej 160 GB.

Diagonalja e ekranit prej 12.1 inēėsh do tė ketė ndriēim tė pasmė LED si dhe rezolucion maksimal 1280 x 800 piksela, derisa ai do tė pėrmbajė Intel Core 2 Duo nė 1.2 GHz. Memoria maksimale ėshtė 3 GB derisa grafika pėr qėllime bazė ėshtė - Intel GS45 Express.

Shitja e tij fillon nė fund tė muajit shtator, derisa ēmimi i tij, aktualisht ėshtė i panjohur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.faqjae-zez.tk
 
Bateria e laptoptit tė ri nga Toshiba zgjat 12 orė pune
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kėndi i Diskutimeve :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: