ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Tre milionė britanikė viktima tė mashtrimeve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muli_usa
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Age : 29
Ndodhet nė : n'Komun
Registration date : 06/09/2008

MesazhTitulli: Tre milionė britanikė viktima tė mashtrimeve   Wed Sep 10, 2008 7:31 pm

Tre milionė britanikė viktima tė mashtrimeve

Tre milionė njerėz nė vit janė viktima tė mashtrimeve nėpėrmes e-mailit, letrave dhe telefonit derisa mashtruesit nga kjo fitojnė 3.5 miliardė funte (rreth 4.5 miliardė euro) – ka treguar raporti mė i ri i Zyrės pėr tregti tė ndershme nė Britani tė Madhe.Disa nga mashtrimet bazohen nė fitimet e rrejshme tė lotarive, por qė tė merren paratė nevojitet tė paguhen edhe shpenzimet administrative. Tė tjerat pėrfshijnė punėn nga shtėpia pa kualifikime dhe pagesėn e anėtarėsimit pėr organizatat joekzistuese.

“Njė numėr i madh i e-mailave, tė cilėt i ka zbuluar fushata jonė Scamnesty, qėllimi i sė cilės ka qenė tė inkurajojmė njerėzit tė lajmėrohen nė rast se janė mashtruar, tregojnė se me tė vėrtetė ekzistojnė mashtrime pėr secilin'', ka sqaruar Mike Haley, drejtor i njėsisė pėr mbrojtjen e konsumatorėve nė Zyrėn pėr tregti tė ndershme nė Britani tė Madhe.

Nga kjo zyre kėshillojnė konsumatorėt qė tė mendojnė mirė dhe me kujdes para se t’u dėrgojė para njerėzve apo kompanive tė cilat nuk i njohin, dhe porosisin: ''Nėse diēka ju tingėllon si tepėr e mirė pėr tė qenė e vėrtetė atėherė sigurisht edhe nuk ėshtė e vėrtetė''.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.faqjae-zez.tk
 
Tre milionė britanikė viktima tė mashtrimeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kėndi i Diskutimeve :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: