ForumForum  PortaliPortali  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Femrat nė shtrat nuk mendojnė mė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
besmir hasani
Antar i Rregulltė
Antar i Rregulltė
avatar

Numri i postimeve : 26
Age : 28
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Femrat nė shtrat nuk mendojnė mė   Wed Sep 10, 2008 8:55 pmQė femrat nė shtrat e pėrdornin mė shumė trurin se meshkujt, kjo dihej. Por qė pasi e pėrdornin, e humbnin tėrėsisht, duke shuar madje dhe ēelėsin nervor, kjo ėshtė e re.

E bukura ėshtė se nuk bėhet fjalė vetėm pėr fjalė. Ata qė pėrcaktuan qė materia gri e femrės humbet funksionalitetin e saj nė momentin kur ajo arrin kulmin e kėnaqėsisė, ishin njė ekip studiuesish holandezė qė nė Kongresin “European Society of Human Reproduction and Embryology” treguan trurin e 12 ēifteve midis 19 dhe 49 vjeē, ndėrkohė qė bėnin seks.

“I linim vetėm nė dhomėn e skanerit, me dritat e ulėta”, -shpjegon doktor Holsteg, njė nga studiuesit e pėrfshirė nė kėrkim. Kuptohet qė njėri prej tė dyve e kishte kokėn nė skaner, prandaj performancat seksuale ishin tė kufizuara, “por ne na interesonte truri dhe jo seksi. Rezultati mė i rėndėsishėm qė kemi regjistruar ėshtė qė truri i femrės aktivizohet totalisht nė momentin e arritjes sė orgazmės”.

Pse ndodh kjo? Sipas opinionit tė doktor Holstege, “mbase pėr tė arritur orgazmėn, femra duhet tė ēaktivizojė disa pjesė tė trurit tė saj, si p.sh. qendrat e frikės. Gratė janė tė afta edhe tė shtiren pėr orgazmėn, por kjo nuk i shpėton skanerit. Nėse shtiret, shumė pjesė tė trurit mbeten aktive”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bessyy.piczo.com
 
Femrat nė shtrat nuk mendojnė mė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kėndi i Diskutimeve :: Lajme nga Vendi , Rajoni dhe Bota-
Kėrce tek: